Iğdır Üniversitesinde Bilişim Sergisi DüzenlendiIğdır Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü, Bilgisayar Programcılığı Programı öğrencileri tarafından “Bilişim Sergisi” düzenlendi. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen serginin açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Gülşen, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.Sergi kapsamında öğrenciler tarafından yıl boyunca edindikleri bilgiler doğrultusunda geliştirilen 33 proje, ziyaretçilere sunuldu.Projeler arasında 12 mobil uygulama ile 21 web ve masaüstü uygulama yer aldı.Projelerin danışmanlığını Bilgisayar Programcılığı akademisyenlerinden Öğretim Görevlisi Ferhat Perçin üstlendi.Üç ayrı ders kapsamında sergilenen ve jüri tarafından puanlanarak değerlendirilen öğrencilerin projeleri, sergi sonunda ödüllendirildi.Teknofest Projeleri Dikkat ÇektiIğdır Üniversitesi öğrencileri tarafından sunulan projelerde, Teknofest ön değerlendirmesini geçen iki proje dikkat çekti.Projeler akıllı ulaşım sistemleri ve insanlık yararına teknoloji kategorisinde yarışmaya katılarak ön değerlendirme bölümünü geçti.HATUN TOKA
Iğdır Haberleri
Yayınlanma: 27 Mayıs 2024 - 10:02
Iğdır Üniversitesinde Bilişim Sergisi
Iğdır Üniversitesinde Bilişim Sergisi Düzenlendi
Iğdır Haberleri
27 Mayıs 2024 - 10:02
İlginizi Çekebilir