Geçtiğimiz günlerde Iğdır’da yaşanan sel felaketinin ardından AFAD ekipleri selden zarar gören vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor.Iğdır’da son dört gün süresince etkisini sürdüren şiddetli yağışlar, Iğdır merkeze bağlı Bayrakturan, Küllük, Çarıkcı ve Çalpala köylerinde ve Tuzluca ilçesi çevresindeki köylerde yaşamı felç etti.Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde etkili olan şiddetli yağışlar bölgeyi olumsuz etkiledi. Tuzluca ilçesine bağlı Söğütlü köyünde meydana gelen sel felaketi sonucu Iğdır Afad İl Müdürü Bülent ZEĞEM ve Afad İl Müdür Yardımcısı Ali İhsan AKYÜZ koordinesinde arama kurtarma ekipleri ve mühendisler aynı gün bölgeye hareket ederek arama kurtarma ve hasar tespit çalışmaları yaptı. Selden zarar gören yedi aileye geçici barınmalarını sağlamaları için aile tipi afet çadırı kuruldu.Iğdır Afad ekipleri bölgede gerekli çalışmaları sürdürüyor.HATUN TOKA
Iğdır Haberleri
Yayınlanma: 30 Mayıs 2024 - 09:01
AFAD ekipleri Iğdır'da selin yaralarını sarmaya devam ediyor
Geçtiğimiz günlerde Iğdır’da yaşanan sel felaketinin ardından AFAD ekipleri selden zarar gören vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor.
Iğdır Haberleri
30 Mayıs 2024 - 09:01
İlginizi Çekebilir